Zelené Česko - portál zdravého života

Něco málo o nás a o projektu Zelené Česko. Jak se můžete zapojit i Vy a spousta dalších informací... Více »

Zelené potraviny

Jak najít a vybrat to opravdu nejlepší z nabídky... Více »

Kdy a kam v zeleném Česku?

Tipy na výlety, kam za zábavou.. Více »

Komu se nelení, tomu se zelení..

Tipy a triky, nápady v rubrice Zelený blog Více »

Restaurace

Libovolný text o těch nejzelenějších restauracích. Recenze, tipy, Vaše zkušenosti a doporučení... Více »

Mapa Zeleného Česka

Vytvořte s námi interaktivní mapu Zeleného Česka! Více »

 

Pražský trojúhelník originální módy – březen 2014

modadestnik

Praha má spoustu nej a spoustu tváří. Jednou z nich je určitě i to, že je centrem módního dění celé naší země. Zajímavé je pozorovat, jak se jednotlivé podobné věci sbíhají do stejných míst. A tak jsem hledala po městě a našla některé zajímavé „Fashion Triangles“, trojúhelníky ulic, kde se setkáte s typově podobnou módou.

Mně, protože miluji módu originální a netuctovou, zaujala oblast mezi Národním divadlem a Lávkou, tzv. Trojúhelník originální módy.

Je tvořený ulicemi Karoliny Světlé, Náprstkovou a Bartolomějskou. Nalezneme zde dvě české velmi uznávané designérky, Denisu Novou v obchodě DNB, Náprstkova 4 a obchod Leeda v Bartolomějské 1. Směs více než 30 menších především českých značek přináší od 1.3.2014 i obchod Bohemart v Karoliny Světlé 9.

Pražskou specialitou zde je i obchod Kurator, v Karoliny Světlé 17, který přináší každý měsíc nové módní instalace neotřelých českých i zahraničních umělců, vždy svázané jedním tématem, do 20.4.2014 je to kolekce věnovaná dětských hračkám, s přírodním rázem, doplněná kolekcí oblečení a doplňků na toto období.

Pokud se projdete ulicí Karoliny Světlé, určitě se zastavte na oběd v Bistru 19, Karoliny Světlé 19, kde si můžete v concept storu vybrat i designový porcelán či nábytkové solitéry. V této ulici najdete také obchod Marlen s látkami snad z úplně celého světa, který Vás ohromí směsicí barev, materiálů, vzorů a nabízí i interiérové poradenství.

Výborná koření z celého světa si můžete prostudovat i zakoupit v obchůdku U Salvátora v Náprstkově 2. Ve všech zmíněných ulicích najdete i bezpočet barů či restaurací, jmenujme alespoň španělsky laděné Duende či restauraci Století, obě v Karoliny Světlé. Na večerní drink či tanec zkuste klub My Way v téže ulici, téměř u Novotného lávky či restauraci School s výhledem na osvětlené panorama Hradu a Lávky.

Detaily a recenze podniků z trojúhelníku originální módy naleznete v mapě na www.zelenecesko.cz

Hledáte-li luxusní značkovou módu honosných jmen, víte, že máte zamířit do Pařížské ulice a jejího okolí a naleznete tzv. Haute Couture Triangle, tvořený již zmíněnou ulicí, dále Dlouhou a V Kolkovně. Tady najdete snad všechny nejznámější české návrháře včetně Kláry Nademlýnské, která je proslavila svými modely dokonce už i v Paříži a spoustu světově proslulých modelů zvučných jmen jako Prada, Louis Vuiton, Hermes apod. Stejně tak jsou tu proslulé restaurace jako Barock, Les Moules a další podobné, všechny s designovým prostředním i stylem jídel a drinků.

A jaký jiný, nejen módní, trojúhelník jste v Praze našli Vy a doporučili byste ho ostatním?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>