Zelené Česko - portál zdravého života

Něco málo o nás a o projektu Zelené Česko. Jak se můžete zapojit i Vy a spousta dalších informací... Více »

Zelené potraviny

Jak najít a vybrat to opravdu nejlepší z nabídky... Více »

Kdy a kam v zeleném Česku?

Tipy na výlety, kam za zábavou.. Více »

Komu se nelení, tomu se zelení..

Tipy a triky, nápady v rubrice Zelený blog Více »

Restaurace

Libovolný text o těch nejzelenějších restauracích. Recenze, tipy, Vaše zkušenosti a doporučení... Více »

Mapa Zeleného Česka

Vytvořte s námi interaktivní mapu Zeleného Česka! Více »

 

Jaro pod Pálavou – duben 2014

140411viniceahrad

Pálava je prostě české Toskánsko a ještě trochu víc… krásný malebný kraj kolem nádrže Nové Mlýny je lemován vinařskými vesnicemi a krásnými přírodními úkazy i kulturními památkami. Je to ideální směs pro krásný prodloužený víkend.

Nehledě na to, že skoro každý víkend najdete nějakou zajímavou vinařskou akci, např. koncem dubna pořádá většina vesniček Pálavy populární Pálavské otevřené sklepy. V rámci jednotného vstupného můžete degustovat vína ze sklepů v Pavlově, Horních i Dolních Věstonicích, slavný Gotberg a Sonberk v Popicích a Strachotín.

140411wineglassesDalší vinařské akce na Pálavě najdete na http://www.palavskevinohrady.cz/kalendar-akci.php

Na tuto skvělou oblast odkazuje i třeba film Bobule, který se natáčet ve vinařství U Kapličky poblíž Pavlova, bohužel dnes se z něho stal megaprogrost s megaklubem, takže kouzlo starých zašlých vinic se tam již poněkud vytratilo.

Krásné moderní ubytování můžete sehnat na břehu nádrže v Pálavských vinohradech – designové stavbě roku 2012, ve vinařství GALA v Bavorech lze doporučit milovníkům tradice i industriálu či v nádherně zrekonstruované klentnické faře, kde naleznete i úžasnou kavárnu a restauraci Café Fara, kde pochopili, že návrat k přírodě lidi dnes opravdu milují a s láskou tu připravují skoro každý týden speciální lokální menu ve stylu haute cuisine za velmi přijatelné ceny standardní pražské restaurace.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>